Pieluchomajtki – czym są?

Pieluchomajtki dla dorosłych to idealne rozwiązanie dla osób zmagających się z nietrzymaniem moczu albo takich, którzy są unieruchomieni np. po operacji. Obecnie na rynku można wybierać spośród wielu firm, rodzajów i rozmiarów. Są one uniwersalne, zatem pasują niezależnie od płci. Posiadają one biodrowy pas albo rzepy do zaklejania, dzięki czemu można dopasować ich do szerokości biodra danej osoby, jak również ułatwiają one zmianę produktu w przypadku leżących osób. Dopasowanie właściwego rozmiaru jest bardzo ważne, aby nie dopuścić do powstania przykładowo odparzeń czy też otarć. Pieluchomajtki dla dorosłych są przeznaczone inkotynencji zarówno kałowej, jak i moczowej. Poza tym, że są one łatwe do założenia to dodatkowo są również oddychający oraz zapobiegające ewentualnemu przeciekaniu.

Pieluchomajtki dla dorosłych – zalety

Pieluchomajtki dla dorosłych zawierają wiele istotnych zalet. Spośród licznych można przykładowo wskazać na to, że ten artykuł higieniczny można wielokrotnie zdejmować, a także zakładać w trakcie korzystania z toalety. Ważne jest, żeby pamiętać o regularnej wymianie produktu tuż po oddaniu kału albo po dużym przesiąknięciu wilgocią.

Pomimo tego, że pieluchomajtki najczęściej znajdują swoje zastosowanie wśród leżących osób to dodatkowo mogą z nich korzystać osoby, które na co dzień wykonują proste czynności. Nie trzeba martwić się o to, że produkt będzie zauważony, dlatego że są one zaprojektowane w ten sposób, że nie wyróżniają się pod ubraniami.

Pieluchomajtki dla dorosłych – jak wybrać?

Najważniejszą cechą jest idealne dopasowanie danego rozmiaru do danej osoby. Pieluchomajtki dla dorosłych muszą przede wszystkim przylegać w pasie do ciała, żeby zapobiec ewentualnym wyciekom poza granice pieluchy, a także obtarciom skórnym. Zwykle podrażnienia pojawiają się przez wybranie znacznie większego rozmiaru. Chcąc dobrać odpowiedni rozmiar, można skorzystać ze specjalnej tabeli rozmiarów, które najczęściej są zamieszczone na opakowaniu, w zależności od obwodów w pasie. Kolejną cenną wskazówką jest prowadzenie indywidualnego dzienniczka uwzględniającego ilość przyjmowanych płynów w ciągu dnia, a także stopień nietrzymania moczu. Dzięki temu będzie można także łatwiej dopasować właścowy rodzaj pieluchomajtek dla dorosłych wraz z ich chłonnością.

Pieluchomajtki dla dorosłych – jak użytkować?

Pieluchomajtki dla dorosłych należy najpierw rozłożyć, a następnie uchwycić za końce, a potem lekko je pociągnąć. Kolejnym krokiem jest złożenie na pół, wzdłuż oraz skręcenie ich w jedną stronę. Tak samo postąpić z drugą stroną.