Czym są pieluchomajtki?

Pieluchomajtki od BEE dla dzieci działają tak samo jak pieluchy – pochłaniają wilgotność oraz chronią przed wydostaniem się odchodów na zewnątrz. Są porównywalne do standardowych, pojedynczych pieluch. Podstawowa rozbieżność to rodzaj zakładania – pieluchomajtki wciąga się jak zwykłe majtki. Ściągać można je identycznie jak pieluszkę – poprzez rozerwanie poprzecznych pasków. Jest to odpowiednie wyjście dla dzieci, jakie trudno przewija się na leżąco – to wygoda dla rodziców, jednak również komfort dla dziecka, jakie przestaje czuć nerwowość połączoną z chwilą zmiany pieluszki.

Pieluchomajtki – pewne oraz bezpieczne

Również jak standardowe pieluszki, pieluchomajtki umożliwiają dzieciom uczucie suchości oraz zapewniają funkcjonalne poruszanie się. W pieluchomajtkach jest dzieciom choćby przyjemniej – miękkie oraz wygodne mankiety nie ograniczają ruchów dziecka, może ono komfortowo się bawić, biegać. Wnętrze pieluchomajtek ochraniają ochraniacze, jakie również wchłaniają wilgotność. Dzięki temu rodzic choćby szczególnie dynamicznego dziecka nie musi się ambarasować, iż podczas jego wariactw ilość pieluchomajtek nieoczekiwanie pojawi się na zewnątrz.

Pieluchomajtki – warto czy nie warto?

Alternatywą tradycyjnych pieluch są pieluchomajtki. Różnią się one od nich często tymże, iż zakłada się je niczym tradycyjne majteczki, ponieważ wyglądem przypominają je do złudzenia (dlatego ich nazwa). Nie są dedykowane dla noworodków, zazwyczaj dedykuje się je tymże dzieciom, jakie mają już mniej-więcej pół roku czy trochę więcej. Poniektórzy spośród rodziców wprowadzają je natomiast właśnie wówczas, gdy dziecko już samodzielnie chodzi – należy ponieważ zakładać je wówczas, gdy dziecko stoi. Ogromną ich wartością jest fakt rozróżnienia na płeć, dzięki czemu dobrze dopasowują się anatomicznie do kształtów dzieci.

Kiedy można wymienić normalne pieluchy na pieluchomajtki?

Znakiem, iż przyszedł odpowiedni czas na wykorzystanie pieluchomajtek jest przewracanie się malca na boki i wiercenie się podczas zmiany pieluchy. U każdego dziecka zmiana pieluch na pieluchomajtki będzie przebiegała w odmienny sposób, natomiast mnóstwo mam rozpoczyna wybierać pieluchomajtki, gdy ich pociechy są w wieku od 6 do 9 miesięcy. Zdejmowanie pieluchomajtek jest niezwykle łatwe. Nie musisz zsuwać ich w dół, tak jak normalne majtki, starczy jedynie zerwać boczki. Potem należy zwinąć całość, skleić opaską, jaka znajduje się z tyłu pieluchomajtek, natomiast następnie wyrzucić do pojemnika, tak jak w wypadku standardowych pieluch Twoje maleństwo na pewno będzie czuło się swobodnie oraz wygodnie w pieluchomajtkach.